ZASTOSOWANIE

1. Dom i środowisko

Woda w ogrodzie poprawia nastrój i mikroklimat. Oczka wodne, jeziorka, fontanny, baseny kąpielowe ….. to

dobrodziejstwo nie tylko dla naszych roślin ogrodowych, motyli etc, ale tez dla Nas. W pobliżu wody lepiej odpoczywamy, cieszymy się zielenią roślinności a wodę mamy krystalicznie czystą dzięki zastosowaniu preparatu Akwatikon Water Industry

.• Baseny kąpielowe, fontanny, oczka bez ryb – dawka 50 ml preparatu na 1 m3 wody w zbiorniku, po okresie 4-6 tygodni dodajemy połowę dawki podstawowej. Przy każdym dopełnianiu zbiornika, dajemy dawkę podstawową dla uzupełnionej wody. Akwatikon usuwa twardość wody, jako produkt bez chlorowy nie podrażnia oczu, skóry i nie ma nieprzyjemnego zapachu chloru.

Oczka wodne, akwaria domowe, stawy, jeziorka zarybione – gdy w zbiorniku znajdują się ryby, stosując Akwatikon należy zachować szczególna ostrożność, zbyt duże nagłe stężenie może powodować drętwienie skrzeli u ryb co utrudnia oddychanie, mogą wypływać na powierzchnię aby zaczerpnąć powietrza. W takim przypadku albo gwałtownie rozcieńczyć preparat w wodzie lub przełożyć ryby do czystej wody ewentualnie napowietrzyć wodę. Dawkowanie : 20 – 30 ml preparatu rozcieńczyć w dużym pojemniku – wiadro, beczka, a następnie przy pomocy np. konewki rozprowadzić po całym zbiorniku, ewentualnie włączyć pompę aby wymusić szybkie rozprowadzenie preparatu w całym zbiorniku.

Cykl powtórzyć za 2 – 3 dni. W akwariach dawka musi być wyliczona bardzo precyzyjnie, można tylko opryskać wyczyszczony pojemnik, bez konieczności dodawania bezpośrednio do wody.

 

Kwiaty cięte – lubimy mieć w wazonie pachnące i długo świeże kwiaty !? Nic prostszego, wystarczy do świeżej wody w wazonie wlać klika kropel preparatu akwatonkwiatya kwiaty będą kwitły dłużej jak w ogrodzie, woda będzie miała swój naturalny zapach i kolor. Proszę na bieżąco uzupełniać wodę w wazonie bo będzie jej ubywać.

 

Jaccuzi, sauna – ochrona przed rozwojem bakterii (np. Legionella, MRSA), grzybów. Zabieg można przeprowadzić poprzez opryskiwanie z rozpylacza lub innego urządzenia roztworu preparatu w stosunku 1:10 po myciu i pozostawić na opryskanych powierzchniach. W jaccuzi można dodać bezpośrednio do wody ( dawka jak basen.)• Studnie – długo nie używane studnie- bezpośrednio do studni wlać preparat w ilości 70-100 ml na 1 m3 wody, jeśli jest możliwość to wymieszać. Po 24 godzinach należy opróżnić studnię a woda która napłynie będzie zdatna do użytku. W przypadku skażenia specyficznymi czynnikami stosować się do zaleceń odpowiednich służb.

Po zastosowaniu naszego preparatu mogą wystąpić takie zjawiska jak : lekkie spienienie wody, zabielenie – są to objawy jak najbardziej prawidłowe i wskazują na zastosowanie dostatecznej ilości preparatu, objawy te ustępują po kilku godzinach.

 

2. Przemysł mleczny

Akwatikon Water Industry należy do gamy produktów flokujących, dzięki wiązaniom polimerowym łączy się z metalami ciężkimi i ułatwia ich filtrację. Niezwykle skutecznie poprawia czystość i przejrzystość wody, zapobiega rozwojowi czynników niebezpiecznych dla ludzi w wodzie ; bakterie ( np. Legionella, MRSA, pałeczki), grzyby, glony.

Akwatikon Water Industry z powodzeniem jest stosowany w zakładach przetwórstwa spożywczego – mleczarnie, wytwórnie wód mineralnych, zakłady produkcji osłon białkowych oraz w zakładach stosujących zamknięte obiegi wód chłodniczych np. wytwórnie tworzyw sztucznych itp.

Zakres stosowania :

• obiegi wód chłodniczych

• ciepłownictwo zapobiega rozwojowi bakterii – Legionella

• ochrona środków transportu żywności
• ochrona pomieszczeń, urządzeń w przemyśle spożywczym
• oczyszczalnie wody, ścieków – filtry,membrany
• zbiorniki wody użytkowej – np. do podlewania sadzonek lub tp.

 

1.SPOSÓB ZASTOSOWANIA – instrukcja – (pdf)
2.KARTA CHARAKTERYSTYKI – (pdf)

 

Produkty

akwatikon 100 ml akwatikon 100 ml
akwatikon 250 ml akwatikon 250 ml
akwatikon 1000 ml akwatikon 1000 ml
akwatikon 5000 ml akwatikon 5000 ml